МВР закажа прес за 14 часот


Министерството за внатршни работи закажа прес конференција за 14 часот каде ќе ги сооппшти сите детали за денешната акција во Куманово.mvr-zgrada

Според последните информации во Куманово сега е мирно, а полицијата се уште е на терен.

Полициско обезбедување има пред СВР Куманово, болницата, како и на влезот во Куманово. Откажани се сите манифестации закажани за денеска. Во останатиот дел од градот сообраќајот се одвива нормално.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1