Н.Зеланд: Можна ерупција на вулканот од Господар на прстените


Вулканот Руапеху, кој е дел од трилогијата „Господар на прстените“ во кој ја имаше улогата на проколнатата шума во земјата Мордор, постои можност наскоро да се активира. За последен пат вулканот еруптирал во 2007 година.

Share Button

Tags: , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1