На граница меѓу Хрватска и Србија: Уапсен Германец со 10 пакети експлозив


Германски државјанин е уапсен на граничниот премин Батровци во Србија, кога полицијата во неговиот автомобил марка Пасат пронашла 10 пакети со по 100 парчиња електронски детонатори за експлозив, дознава српски Курир.

Инаку, како што наведува изворот, поради немирите во Македонија полицијата превентивно делува со зголемена контрола на сите гранични премини.

budva eksplozija

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1