На грб ја носи болната ќерка од вториот кат – мајката очајно бара лифт


Елена Евремовска има 35 години и боледува од церебрална парализа. Единствената радост ѝ се прошетките надвор. На грб нејзината 62-годишна мајка ја симнува и ја качува секој ден во зградата каде живеат на вториот кат.

мимиТаа бара да се направи лифт во зградата, зашто без помошта на соседите многу тешко може да ја симнува и качува својата ќерка која инаку би живеела во четири ѕида – објавува Канал 5.

– Многу сакам да сум надвор, ама мојата мајка многу се мачи –  вели Елена за Канал 5.

Мајката и ќерката бараат помош од хуманите граѓани, бидејќи досега каде и да тропнала Анка никој не им помогнал. Жиро сметката за оние кои сакаат да помогнат е:

Анка Евремовска

200002424718886 – Стопанска банка

ФОТО Канал 5

k55

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1