На хевиметал концерт скокнал во публика – луѓето избегале паднал на земја и починал


Локалниот швајцарски весник „Soloturner cajtung” објави дека маж кој присуствувал на хеви-метал фестивал, се качил на бината и скокнал кон публиката.

koncert hevi metalЗа жал како што известува весникот, публиката не го дочекала и тој паднал на под.

На почетокот се чинело дека инцидентот е незначаен, затоа што мажот веднаш станал и отишол да ги измие рацете.

Сепак обезбедувањето за секој слуај го одвела на болница, каде ситуацијата наредниот ден му се влошила и тој починал во петокот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1