На Македонец му ветиле работа во Швајцарија и го оштетиле за 25 000 евра


СВР Штип поднесе кривична пријава против охриѓанецот Р.Т. (58) од село Лескоец осомничен за кривично дело „измама“.

Со намера да прибави противправна имотна корист, пријавениот на 21 јуни минатата година го довел во заблуда Г.И. од Делчево лажно прикажувајќи му факти дека ќе му среди документи за работа во Швајцарија.

За возврат побарал од Г.И да уплати 25.000 денари на трансакциски сметки со што го оштетил за толкава сума.pari mito zema

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1