На Марс никна цвет (Видео/Фото)


На Марс растат цвеќиња, објави Daily Mail, откако се проширија фотографиите на НАСА, направени од роверот Кјуриосити.  На површината се гледа растение што наликува  на „цвеќе“.   Од НАСА тврдат дека не се работи за отпад или слично. Ќе биде потребно време за да се открие што точно Curiosity снимил на Марс пишува inquisitr

За слично парче откриено во месец октомври се испостави дека е парче пластика.

mars cvekje

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1