На новогодишната ноќ ведро и студено


Времeто во Македонија е претежно сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Во одделни котлини има појава на магла.6144865-lurking-sun-in-winter-clothes--vector-illustration

Темепратурата ќе се движи од шест до 12 степени.

Во Скопје слично време, со температура до девет степени.

За време на новогодишната ноќ времето ќе биде претежно ведро и студено со температура во интервал од минус пет до нула степени.

И во вторник не се очекува промена на времето, ќе биде стабилно и суво. Во текот на денот сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Утринската температура ќе се движи од минус шест до нула, а дневната од шест до 11 степени.

Во Скопје и околината слично време, претпладне со утринска магла, а во текот на денот сончево со мала облачност. Утринскат температура ќе се спушти до минус пет, а дневната ќе се искачи до осум степени

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1