Учениците од утре на тринеделен зимски распуст


skolska-klupaЗа основците и средношколците денеска е последен училиштен ден во првото полугодие. По тринеделен зимски распуст тие ќе се вратат на настава на 21 јануари, понеделник.

На крајот на оваа 2012/2013 учебна година се очекува спроведување на екстерното тестирање на учениците, кое се одложуваше неколку години. Негова цел е да се оцени колку наставниците објективно го вреднуваат нивното знаење.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1