Новогодишна прослава во Кисела Вода под мотото „Весела згода во Кисела Вода“


„Весела згода во Кисела Вода“ е мотото под кое годинава општина Кисела Вода ќе организира новогодишна прослава.

skopje ukrasenoПрославата ќе се одржи во паркот „Македонија“. Забавата за најмладите почнува во 14 часот, а вечерната програма е од 20:30 часот. Ќе настапат ѕвезди од македонската музичка сцена – Миле Кузмановски, Бени Шаќири, Тамара Тодевска, Ристо Самарџиев, Мики Јовановски Џафер со бендот, Верица Пандиловска и група Академци. Настанот ќе го води македонскиот актер Сашко Коцев.

За време на новогодишната прослава ќе биде обезбедена храна и пијалоци по прифатливи цени.

Предвидено е градоначалникот Марјан Ѓорчев да даде изјава за медиумите во 21 часот во паркот „Македонија“, до старото кино Кисела Вода.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1