На Партизанска, во Чаир, Кисела Вода и Центар денес без струја


Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека поради зафати на ЕВН Македонија АД, без струја ќе останат:

struja

Од 9 до 14 часот бул. Партизански Одреди бр. 75 и 77.
Од 9 до 15 часот ул. Христо Татарчев.
Од 10 до 15 часот селото Љубин.
Од 9 до 10 часот улиците Ѓуро Ѓоновиќ, Петричка, Охридска и Маџир Маало.
Од 8.30 до 14.30 часот ул. Цветан Димов, ул. Сараевска, ул. Ордан Чопела и ул. 210 на територијата на општина Чаир.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1