На водителката и нудат 250.000 долари за телефонот со кој го спаси Ердоган


Водителката на Си-Ен-Ен Турк, Ханде Фират, откри дека нејзиниот телефон преку кој Ердоган испрати порака за спас на Турција, сакаат да го откупат за 250.000 долари.erdogan3333

Кога започнал државниот удар, таа успеала преку фејстајм апликацијата да го добие претседателот на линија и да го вклучи директно во програма за да и се обрати на нацијата.

Тој момент, според општо мислење, бил пресуден за да пропадне државниот удар.

-Постојано добивам честитки и цвеќе од сограѓаните, а ми стигнуваат и понуди за откуп на телефонот. Еден човек од Саудиска Арабија ми понуди дури 250.000 долари за него, вели Ханде.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1