На вработен во МВР му ставиле бомба на брисачите во Чаир


Вработен во Министерството за внатрешни работи синоќа пријавил дека во неговиот автомобил има поставено бомба.

Случајот бил пријавен околу 23 часот во полициската станица Чаир.brisaci kola

Бомбата, како што информираат од МВР, била поставена на брисачите од неговиот автомобил „Алфа“.

По извршениот увид полицијата превзема мерки за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1