Над четири илјади патници од бриселскиот аеродром времено сместени во спортски сали


Над четири илјади патници од бриселскиот аеродром се распоредени во времени центри, односно приспособени спортски сали во соседни општини, пренесува ТАСС.patnici-640x358

Две експлозии утрово одекнаа во салите од каде заминуваа патниците на аеродромот „Завентем“ во Брисел, еден час откако трета експлозија ја погоди метро станицата Малбек.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1