Надеж за највлакнестото девојче на светот


vlaknestaИма само 4 години а веќе мора да ги поднесува исмевањата на другите деца поради влакната кои неконтролирано и растат по лицето.

Џинг Џинг од провинцијата Хунан во Кина има генетско пореметување – неконтролирано и растат влакна особено по лицето.

Естетските хирурзи понудиле помош но предупредуваат дека ќе бидат потребни 2 години додека детето сосема да се ослободи од влакната.

Нејзините родители се надеваат на среќен исход и нормален живот на нивното дете, кое од најмала возраст поради својот изглед е подложено на исмевање од останатите деца.

Najdlakavija-devojcica-na-svetu

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1