Најбогатиот македонец во друштво со најботатите во Европа!


Independent објави интересна интерактивна мапа со најбогатите на стариот континент. Главно, најбогатите европјани својот имот го стекнале преку сопствен бизнис, наследство по семејна линија, но и со наследтсво по смртта на сопружникот.

mapa-1728x800c-640x296На мапатата како единствен од Македонија е и Минчо Јорданов како најбогат македонец и Макстил. Освен имињата на богаташите мапата покажува и дел од омилените производи, преку кои сопствениците станала милијардери.

Најбогат на мапата е АМансио Ортега од Шпанија, сопственикот на Зара со околу 62 милијарди долари.

Sitel

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1