Наједноставниот рецепт на светот: Пита во тегла – се чува и во замрзнувач


Брзо и едноставно. Поинакво, а сепак многу вкусно. На оваа пита никој нема да може да ѝ одолее.

Сè што ви е потребно е:

● една тегла
● вишни
● тесто за пита (брашно, путер, сол и вода)pita-od-tegla-desert-01

Кога ќе го направите овој фантастичен десерт може да го чувате и во замрзнувач и по потреба да го извадите и да го испечете за многу кратко време. Вашите гости со сигурност ќе бидат воодушевени од вкусниот десерт, како и од интересниот начин на кој питата се сервира.

Десертот е идеален за на излет, практичен е за на патување и е сосема едноставен ако сакате токму саканата личност да ја изненадите со многу малку труд!

Точка.ком.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1