Црни очиња: Ќе ве заболи душа кога ќе дознаете зошто ова девојче ги кренало рачињата


Сириското девојче му паднало во око на фотографот, но тоа се претворило во нешто потресно.

Имено, кога фотографот и` пришол на слаткото дете за да го фотографира, тоа се преплашило. Војната ја научила дека кога некој ќе впери црн предмет кон тебе треба да се плашиш за животот. Па, така и реагирала.

devojce ocinja se predava
Малечката се свртела кон фотографот и наместо да се насмее, преплашено ги подигнала рацете како да се предава. Мислела дека тој сака да ја убие, а не да ја фотогррафира.

Фотографијата беше поставена на Reddit и стана вирална. Таа се споделува по целиот Твитер како пример за уништените детства како последица од ужасите на војните.

Tocka.com.mk

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1