Најопасната секс поза: На овој начин можете да го скршите неговиот пенис


Сексот е мошне опасна работа, ако се суди според истражувањата што грантираат дека ова е најопасната секс поза во која можете да го скршите пенисот на вашиот партнер.

Сексот е мошне опасна работа, ако се суди според истражувањата што грантираат дека ова е најопасната секс поза во која можете да го скршите пенисот на вашиот партнер.opasna-seks-poza-650x396

Неодамнешната студија од Универзитетот во Бразил објавена во магазинот „ Advances in Urology“, открива дека „жената на врвот“ може да биде мошне опасна.

Истражувачите ги проучувале исклучиво само повредите кај мажите, па ова не е целосна студија, но она што го дознале истражувачите е дека околу 50 отсто од мажте што пријавиле повреди со истите се здобиле кога нивната партнерка била горе.

Меѓу другите пози што предизвикуваат повреди се и „доги“ и мисионерската или само 28 отсто. Сепак пред да одлучите да престанете да ги практикувате овие позиции треба да ви биде јасно дека повредите на пенисот се сепак мошне ретки.

Иако позата кога жената е горе е опасна, сепак таа не е толку страшна, затоа што повредите се мошне ретки, така што не постои реална статистика за тоа. За време на 13 години додека се спроведувала студијата, само околу 100 мажи пријавиле дека се здобиле со повреди.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1