ПРЕЖИВЕАНИОТ ОД НЕСРЕЌАТА КАЈ НЕРЕТВА: “Се што пишуваат медиумите е лага, ве молам објавете го ова!“


“Никого не обвинувам за оваа трагедија, но ме боли кога читам дека сум скокнал, дека сум со скршил прозорот… прозорот беше скршен и само драгиот Бог ме извлече. Не сум никаков суперјунак да скокам низ прозор, да скршам прозор со голи раце и останати глупости… само Бог ми даде сила да се извлечам од ладната Неретва“, кажува Стјепан Бошковиќ, единствен преживеан од страшната сообраќајна несреќа во која животот го изгубија 4 млади Славонци.

82864_1neret-670x400

Во медиумите можеше да се прочитаат различни видови на случувања. 21 годишниот Стјепан во разговор на Далмацијањус тврди дека никогаш не дал изјава за ниеден весник.

“Ве молам да објавите дека во ниеден весник не сум дал изјава, дека на никој не сум ги раскажал деталите од несреќата освен на родителите, пријателите, полицијата и на неколку доктори. Сакав да ги сочувам деталите за родителите на починатите, бидејќи знам дека тие би сакале да ги слушнат последните зборови на својте деца“, изјавил Стјепан.

Само Бог ме спаси!domagoj-roso-tena-vracevic-antonija-saric-i-vjekoslav-bozanovic-foto-facebook-1450629533-807953

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1