Наместо свадба, погреб: Влетале во провалија – 16 мртви


Најмалку 16 лица загинаа кога автобус со кој се превезувале сватовите на една свадба изгубил контрола и паднал денеска во провалија во Пакистан. Од 29 повредени лица, за жал 16 го загубиле животот поради сериозните повреди.autobus-620x350uyk67i67i67i67-71266

Автобусот превезувал околу 50 лица, кои тргнале на свадбена церемонија. Младоженецот и невестата не биле автобусот.

Засега не е познато како автобусот загубил контрола и излетал во провалијата. Повеќе детали подоцна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1