Нападнат таксист во Топанско – го давеле и удирале со боксови


 

Вечерва во скопската населба Топанско Поле бил нападнат таксист од страна на патникот кој го превезувал и тоа додека возеле по учицата, пренесува Курир.

Очевидци за Курир тврдат дека таксистот бил нападнат од зад грб од патникот кој почнал да го дави и да му удира боксови. Таксистот изгубил контрола врз возилото, излетал од патот и удрил во дрво. Напаѓачот избегал. Повредениот таксист е пренесен во болница со видливи повреди на главата и носот, пишува Курир.

Фото – Курир

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1