Направете сами: Куќа од палети и пластика за помалку од 100 евра (ВИДЕО)


Дизајнерите на I-Beam Design го создадоа овој проект инспирирани од еден едноставен, но неверојатен факт: 84% од бегалците во светот можат да бидат сместени во една година, и тоа благодарение на овие рециклирани куќи направени од палети во Америка.housepalet

Изгледот на куќата е апсолутно сензационален, овој тип на куќички е лесен за носење и нуди поголема флексибилност во однос на конфигурацијата.

Само со палети и пластика за покривот, може да се изгради една ваква еколошка куќа за помалку од 100 евра.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1