Насекаде имало локви крв: За убиството на Драгана 40 години затвор


Високото обвинителство во Зајечар покрена истрага против мажот кој е осомничен за убиството на Драгана Матијевиќ, работничката во неговата пекара, поради што му се закануваат 40 години затвор.marjan-duljaj-dragana-matijevic-pekar-radnica-ubijena-foto-dragan-ilic-1453849834-832659ytj65u56u5-35590

Ова дело, објаснува адвокатот, се смета за тешко кривично дело, особено со оглед на фактот дека кога обвинетиот пукал, во просторијата имало голем број луѓе.

– Мојата Драгана денеска ја закопуваат, а лекарите се борат за убиецот и неговиот живот. Ако преживее и го осудат ќе биде најголемо задоволство за нас, вели мајката на Драгана, Мирослава.marjan-duljaj-dragana-matijevic-pekar-radnica-ubijena-foto-dragan-ilic-1453849834-832655ytjn65u56u56

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1