Нашле црви во штрудлите (Фото)


Чоколадни штрудли на производителот „Александрија“ од Тузла, кои двајца Новосаѓани ги купиле од локална продавница, биле полни со бели црви и нивните ларви. Двајцата ги забележале откако ја изеле речиси половина кутија, пренесе порталот 24сата.рс.

strudla-crv

– Ги купувме штрудлите во продавница и вечерта ги јадевме гледајќи филм. Во темницата не ги загледавме, но кога запаливме светло забележавме дека се полни со црви и ларви. Ни се слоши на помислата дека сето тоа го изедовме. Го погледнавме рокот на траење и тој беше до март 2015 година, истакнала новосаѓанката Ивана.

 

Таа веќе два дена се обидувала случајот да го пријави кај инспекциските служби во Нови Сад, но неуспешно.moja-strudlica

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1