Нашол бомба кај Владата, си ја земал и ја однел дома!?


Со необична и штура информација излезе МВР во полициски билтен, наведувајќи дека некој скопјанец пред речиси две седмици кај Владата нашол минско-експлозивна направа со ознака AGL 30мм.

Според МВР, завчера попладне во полициска станица Кисела Вода случајот го пријавил Ц.Д.(1952) од Скопје, кој рекол дека направата ја нашол кај кафеаната „Кај Жабарот“, која е веднаш до Владата, на кејот на Вардар.

vlada mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1