Наскоро ќе биде откриен гробот на Крали Марко во Македонија


Гробот на Крали Марко наскоро ќе биде откриен, но сепак не во Прилеп каде се Марковите кули, туку на друго место во Македонија.

Воедно под една штала во селото Големо Коњари се наоѓа гробницата на францускиот крал Франко Трети од Дебол, денешен Демур.300px-Marko_Krale

Овие работи ги тврди Викторија Петреска (29) од прилепското село Долнени. Откако на сон и дошла Богородица, таа лекува луѓе. Таа вели дека сега и служи на неа и на Бога, објави Канал 5.

Викторија Петреска вели дека по повеќегодишно искушение, одење по доктори за спас од бесоница, мачнини и неспокој, конечно мирот го добила откако на сон и дошла Богородица. Од неа побарала да појде во манастирот во Зрзе, а со нејзина помош дошла до горе спомнатите откритија.

Повеќе за ова можете да прочитате на следниот ЛИНК.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1