Наскоро ќе биде откриена најголемата тајна за терористите во Куманово?


Дали еден од водачите на групата, Сами Укшини, командант Соколи, ќе сведочи дека во Куманово некој друг подготвил сѐ – и сценарио и режија, а на крајот само ги повикал актерите да одглумат!?пишува Think.mk

teroristi-kumanovo

Иако притворените осомничени за тероризам во кумановското „Диво насеље“ немаат силни аргументи да го оправдаат своето дејствување во Куманово, затоа што пукале и ликвидирале полициски службеници, сепак, тие, како што пренесуваат членови на нивните семејства, ќе настојуваат да укажат дека целиот случај е конструкција, дека тие контактирале со службеници на УБК, но и со политичари, пишува Think.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1