Наводно киднапирана, па силувана – па се откри лагата – сега српската манекенка заврши на психијатрија


Откако беше пронајдена покрај патот во тревата од страна на момче и девојка, кои веднаш ја викнале полицијата, дезориентираната Мина, која била тешко дехидрирана, им раскажала на полицајците дека е киднапирана, претепана и силувана. Неколку часа подоцна се испостави дека Мина лаже. Полицијата се сомнева дека Мина нешто крие, бидејќи одбила да го предаде својот мобилен телефон.

manekenka srbijaНејзиното семејство пак тврди дека не знае од каде излегле приказните дека „оргијала“ и лажела за киднапирањето бидејќи таа откако е најдена била во лоша состојба и не зборувала со никого.

„Навистина не знам од каде излегоа овие информации по медиумите, со оглед на тоа дека Мина не даде ниту една изјава на никого, па дури ни на полицијата. Ќе ги тужам сите кои објавуваат глупости и на тој начин го уништуваат животот на една толку млада девојка“ – бесно изјавил очувот на Мина, кој дури и се заканил со отказ на еден репортер на српски Курир.

Tој изјавил дека Мина е на лечење е на невропсихијатрија и сигурно ќе и’ требаат барем уште неколку денови да се поврати од шокот пред да дава изјави.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1