Наводно убиениот руски новинар ЖИВ и здрав одржа прес-конференција


Рускиот новинар Аркадиј Бабченко кој вчера беше застрелан во Киев, сепак е жив и е во добра здравствена состојба, јавува Би-Би-Си.

Бабченко  одржа прес-конференција на украинска телевизија.

Шефот на безбедносните служби на Украина, Васил Храјцак соопшти дека „убиството“ било исценирано за да се изложат руските агенти.

Сопругата на Бабченко претходно изјави дека тој бил застрелан во грбот кога го напуштал својот стан во Киев.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1