Не давајте да ве измамат – ова се вашите права и обврски ако летувате преку агенција


20130615-doznajte-gi-vashite-prava-i-obvrski-pri-skluchuvanje-dogovor-so-turistichkite-agencii-1Кога сте патник вие сте и потрошувач.

Морате добро да бидете информирани за се, особено: на кого ќе му се обратите за надомест на штета доколку собата во туристичкото место не е воопшто обезбедена или е неподобна за користење, ако местото во превозното средство не е обезбедено, ако во текот на патувањето или во хотелот дојде до губење до багажот или до телесна повреда итн…

Прочитајте ја целата брошура ТУКА

Извор: ПРАВДИКО / факултети

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1