Не добил на лото – па ја ограбил лотарија


Вооружен грабеж во Загреб. Крадецот вооружен влетал во државната лотарија и викал на цел глас – дајте ми ги парите !! ќе ве убијам – дајте ми ги парите.

На крајот си заминал 2.000 евра пари на Хрватската лотарија.

Крадецот бил средовечен маж – маскиран. Кражбата се случила во неделата околу 16 часот. Според профилот се бара маж на околу 50 годишна возраст, 175 / 180 сантиметри висок.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1