Не патувајте со воз викендов во Грција


voz555Проблеми во железничкиот сообраќај во Грција се очекува да се појават од утре до понеделник, поради штрајкови.

Штрајковите ги организира грчкиот оператор ТРЕНОСЕ, во знак на протест против приватизацијата на железниците, јавија грчки медиуми.

Поради штрајковите, компанијата ТРЕНОСЕ откажа многу од возните дестинации.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1