ПОЛИЦАЕЦ СЕ ЗАСТРЕЛАЛ ВО СТОМАКОТ: Се бори за живот


Полицаец кој работел во населба Чашка се застрелал во саботата, јави Утрински весник.

policiska-lentaЛицето е на возраст од 55 години и тој се застрелал со пушка во пределот на стомакот. Тоа се случило во помошната просторија шупа додека ја чистел пушката.

Поради тежината на повредата, тој е во животна опасност, од велешката Болница итно бил пренесен во Ургентен центар во Скопје.

Полицијата го потврдила настанот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1