Не сум виновна: Како се правдала скопската дадилка пред истражните органи


dadilka(1)

Foto – Print-screen Youtube

Дадилката од видеото кое ја разбесни Македонија во истражната постапка тврдела дека не е виновна. Иако малтретирањето на 9 месечното бебе Даријан беше снимено со камера таа пред истражните органи ја негирала вината, дознава Press24.

Засега се уште нема информации каква била нејзината одбрана, но она што се знае е дека таа не била доволна судијата на претходна постапка да не и одреди мерка притвор.

Против дадилката е поднесена и кривична пријава.

Таа се сомничи дека физички го малтретирала 9 месечното бебе.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1