Адвокатот на дадилката вели дека снимката е прибавена незаконски


Ванчо Мицев, лице кое на социјалните мрежи се јави лице како адвокат на дадилката која е осомничена да го тепала деветмесечно бебе, за што беше објавено вознемирувачко видео од страна на тетката на жртвата, на социјалните мрежи тврди дека од судот веќе побарал снимките да бидат изземени како доказ бидејќи биле неовластено стекнати.

dadilka(1)

Foto – Print-screen Youtube

 

 

Еве го неговиот пост:post

Редакцијата на Прес 24, која го објави овој пост, вели дека не може да ја потврди неговата автентичност.

Претходно, органите на прогонот најавија дека против дадилката е покрената истрага. Јавноста беше згрозена по објавувањето на видео-снимката, на која јасно се гледа дека дадилката физички го малтретира деветмесечното бебе.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1