ОВА СЕ НАЈОПАСНИТЕ МАКЕДОНЦИ кои ги бара Интерпол – ФОТО


32 лица со македонски пасош на листата на потраги на Интерпол. Ги параат судските системи и полициите на повеќе европски но и светски земји. Најголемиот дел од нив се етнички Албанци. Кривичните дела за кои се бараат се најразновидни. Од убиства, трговија со наркотици, грабежи, изнуди па се до измами и разлиен економски криминал.

jjjjjjjjjjjj.jpg-500 303909.jpg-500 a1.jpg-500

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1