Негувателката која тепаше болна старица го призна делото, доби 10 месеци затвор


Десет месеци затворска казна доби 65-годишната негувателка, која беше обвинета за малтретирање старица во скопската населба Кисела Вода.tepacka3

На обвинетата, која пред скопскиот Кривичен суд го признала делото, и е одредено продолжување на мерката притвор до правосилноста на одлуката.

Малтретирањето врз старата жена било откриено минатиот месец кога синот на оштетената ги видел снимките од видеонадзорот кој бил поставен во станот каде што живеела неговата 85-годишна мајка, која и била доверена на чување на обвинетата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1