Некои од „изгорените“ фирми не склучиле договор со „Карфур“


Некои од фирмите кои „изгореа“ од работењето со хипермаркетот „Карфур“, не склучиле договори за зделките, што дополнително ќе го отежни регулирањето на долговите, дознава еМагазин од извори во истрагата.karfur (2)

Бројот на фирми кои се „заглавиле“ од работењето со хипермаркетот „Карфур“ расте, е над 70, и доаѓаат од различни сектори од трговија до производство.

Во моментов „Карфур“ го „чешла“ Финансиската полиција и Управата за јавни приходи, а неофицијално се претпоставува дека штета за македонските е фирми е околу 10 милиони евра.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1