Нема да не замолчите и заплашите – Лавина од карикатури за „Шарли Ебдо“


Карикатуристите од целиот свет по денешниот трагичен терористички напад на редакцијата на францускиот сатиричен неделник „Шарли Ебдо“ масовно ја испраќаат пораката дека нема да бидат заплашени. Карикатурите кои тие ги нацртаа по денешниот масакар ја испраќаат пораката за слобода на говорот и слобода на печатот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1