Нема да ви се верува колку пари им плаќаат мигрантите на Гевгеличани за полнење телефон


Од видеото на Телма телевизија погледнете што велат мигрантите за тоа како се пречекани од некои од населението – Облека, храна, пијалоци, по неколкупати повисоки цени им се нудат на мигрантите, а се наплаќаат и услугите, како користење тоалет, или полнење на мобилен телефон.

Еве што изјави еден од бегалците.

Овие луѓе се многу сиромашни а сакаат да работат. Им даваме нешто пари.

Колку?

Две евра за полнење на телефонот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1