Нема лепење плакати на бандери и огради – казна 50 евра


Казна од 50 евра за сите кои ќе лепат изборни плакати на јавни или приватни површини.

plakati

Градските власти одредија 54 локации на кои ќе бидат поставени паноа на чија површина ќе може да се лепат плакати за претстојните избори.

Секој обид за лепење на истите на бандери, огради или фасади ќе се смета за прекршување на законот и ќе се санкционира со парична казна.

Казни може да изрекуваат градските комунални редари, општинските комунални инспектори и полицијата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1