ВИДЕО: Даниел Кајмакоски во финалето на Х Фактор


Даниел Кајмакоски, Лукијан Ивановиќ, Доктори и Тамара Милановиќ без проблем влегоа во финалето на шоуто Х Фактор со тоа што освоија повеќе гласови од публиката.

daniel ljubaviВо дуел вечерва влегоа малечката Илма Карахмет и Маид Хаќимовиќ. Маид ја испеа култната песна на Лео Мартин “Одисеја“ по барање на публиката, а Илма познатиот хит на Маја Сар – “Кораке ти знам“.

По успешните изведби на песните за спас, талентираната Илма Карахмет го напушти шоуто со оценки од жирито дека е голем талент, но и премногу млада.

Следното издание воедно и последно во шоуто х Фактор е на 23 март во Комбанк Арената во Белград.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1