Нема притвор за осомничените во случајот “Титаник“


Основниот суд Скопје 1, рано утринава по сериозната анализа на аргументите одлучи дека не постои никаква основа да се одреди мерки притвор за осум лица, како што бараше Специјалното јавно обвинителство и Катица Јанева.

КУРИР дознава дека целиот предмет на Јанева бил прилично слаб и само врз основа на сомнителни искази на четири лица, се инсистирало изрекување на притвор за осуммина, иако за тоа не постоело никакво логично обрзаложение.sud mk3
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1