„Немам збор да ја опишам мојата болка и загуба“ – Сузана Турунџиева го загуби саканиот


„Мислев деκа сеκогаш можам да најдам соодветен збоρ, сега не можам …“ со оваа реченица познатата ТВ водителка, музичар и писателка, Сузана Турунџиева, на Фејсбук ја соопшти тажната вест за загубата на нејзиниот партнер Марјан.suzana turundjieva

-Немам… немам збор да ја опишам мојата болка и загуба… ме напушти нашиот сакан Марјан… Утре од 11.30 до 12.30 ќе му оддадеме последна почит во капела- градски гробишта Бутел“, го дополни Сузана трогателниот статус, а причината за смртта е се уште непозната.turundzieva-status

Инаку, Сузе и Марјан беа во врска од 2007 година, а три години подоцна таа му роди ќеркичка. Тој беше сопственик на еден познат скопски ресторан.suzana-marjan

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1