Несреќа: Битолчанец паднал од тераса и починал


Вчера околу 04,10 часот во Битола на ул.„Љубојно“, од тераса од првиот кат од куќа во изградба паднал Мамут С.(64). Околу 07,30 часот од екипа на ИМП констатирана е смрт.urgenten brza pomos klinika

Увид извршила екипа од СВР-Битола.

Со согласност на јавниот обвинител, телото е предадено на семејството за погреб.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1