Несреќа во Скопје, настрада дете што чисти ветробрански стакла на автомобили


Во сообраќајна несреќа на раскрсницата на булеварот Партизански одреди со улицата Феанклин Рузвелт, позната како Симпо, настрада дете.policija nokj tepacka

Според очевидци, детето кое на пешачки премин било удрено од возило марка ауди, кое се движело во правец од центарот кон Карпош.

Детето било на воздраст околу 15-тина години, ромче, а на раскрсницата ги чистело ветробранските стакла на автомобилите.

Повреденото дете веднаш било однесено на една од скопските клиники.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1