Несреќа во Виница: Девојче падна од тераса


policiska-lentaДетска игра заврши несреќно за 11-годишно девојче од Виница.

Курир дознава дека вчера попладнето додека малолетничката си играла на терасата од вториот кат паднала од терасата и се здобила со повреди.

Таа била пренесена во клиничката штипска болница, каде е задржана на лекување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1