Неверојатно: Словенец добил на лото 1,3 милиони евра – заборавил да ги подигне, истекол рокот


Словенската јавност е во шок откако „среќен“ добитник го изгубил правото на лото добивка во износ од 1,3 милиони евра, кои заборавил да ги подигне во законски предвидениот рок.LOTO

 

Цели три месеци поминале од 20-ти јуни кога анонимниот играч освоил шестица во популарното словенско лото.

Наградниот фонд му го чувале се до вчера, но добитникот не се појавил да го подигне милионот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1