НЕВЕРОЈАТНО: Ставила сода бикарбона под очите – ЕВЕ што добила


Многу жени зборуваат за корисните својства на сода бикарбона. Ја користат за разубавување, кога ја чистат куќата, кога готват. Меѓутоа, жените најмногу сакаат кога ја гледаат како делува во служба на убавината.

Најефикасните маски за лице содржат сода бикарбона.oci lice

Рецептот кој ви го пренесуваме, ќе ги отстрани подочниците од вашето лице.

Направете раствор: На чаша топла вода или чај од камилица додајте една лажичка сода бикарбона, измешајте. Потоа земете памук, натопете го во растворот и ставете под очите. Оставете да делува 10-15 минути.

Измијте се, нанесете хидратантна крема и гледајте ги резултатите.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1